راه موفقیت

راه موفقیت | پنج اشتباهی که نباید انجام داد

راه موفقیت پر پیچ و خم و پیمودن این مسیر سخت و طاقت فرسا است.  سخت بودن مسیر باعث می شود که در راه موفقیت ، اشتباهات زیادی انجام داد و از هدف دور شد. شناخت این اشتباهات کمک بسیار زیادی در رسیدن به موفقیت می کند. در این نوشته پنج مورد از اشتباهاتی را که باعث انحراف از جاده موفقیت در زندگی می شود، بیان شده است.

تا پایان همراه این نوشته باشید.

 

 

ترسیدن از شکست برابر خروج از راه موفقیت است!

یکی از مهم ترین ویژگی های افراد موفق، بخصوص کارآفرینان، قدرت ریسک پذیری و شجاعت اونا در تجربه کردن است. این افراد با توانایی بالایی که در تجزیه و تحلیل مسائل دارند، می توانند تصمیم های قاطعانه ای بگیرند و بدون ترس از شکست کاری رو شروع کنند.

 

شروع کار بدون برنامه ریزی

در قسمت قبل اشاره شد که ویژگی افراد موفق نترس بودن آنهاست. اما منشا این شجاعت و ریسک پذیری از کجاست؟

برنامه ریزی حساب شده و داشتن پلن حتی برای بعد از شکست باعث می شود که چنین افراد موفقی، ترسی از ریسک نداشته باشند.

اساس کارِ هیچ کارآفرینِ موفقی گمانه زنی نیست. اونها فقط بر مبنای برنامه و تجزیه تحلیل راه موفقیت رو طی می کنند.

 

کم تلاش کردن!

اشتباه بزرگ دیگر متوقف کردن تلاش است. افراد موفق تا رسیدن به هدفشون دست از تلاش برنمی داند. اونها میدونند که برای رسیدن به نفت کف دریا، باید زمان زیادی صرف حفر یک چاه کنند. دست برداشتن از تلاش و سراغ حفر یک چاه دیگر باعث می شود هیچ وقت به نفت نرسید! در واقع میشه گفت افراد موفق این عادت جادویی رو در خودشون پرورش می دهند که تا رسیدن به هدف ازش دست نکشن.

 

تقسیم وقت و انرژی برای چند کار غیرمرتبط

تمرکز فاکتور مهمی در موفقیت است. افراد موفق آگاه هستند که تمرکز وقت و انرژی بر موضوعی، بازدهی کار را به طرز شگفت انگیزی افزایش میدهد. این جمله ناپلئون هیل به صورت زیبایی اهمیت تمرکز را بیان میکند. او میگوید: “شاه کلید موفقیت متمرکز ماندن بر روی هدف است”. دام های زیادی در مسیر موفقیت گشوده شده است که اگر فردی دچار این اشتباه شود به طور حتمی شکست خواهد خورد.

 

اعتماد بیش از حد به دیگران

افراد موفق به خوبی میدانند که اعتماد بیش از حد به دیگران در محیط کار میتواند ضررهای بعضا سنگینی متحمل آنها کند. آنها ارزش بسیار زیادی بر اعتبار خود قائل هستند و محکم کاری را در اولویت قرار می دهند. به طور کلی آنها هیچ وقت در روابط کاری خارج از چارچوب عمل نمی کنند و برای خودشان خطوط تعریف شده ای دارند. همین امر کمک زیادی در طی راه موفقیت به آنها می کند.